62-010 Pobiedziska, ul. Lewandowskiego 1 tel: +48 668 250 118

Współpracujemy z firmami

vims' logo
scion's logo
miconvey's logo
barco's logo
hiwin's logo
mermaid's logo
hemocue's logo
allium's logo

Produkty HemoCue to część Radiometer Group i są używane w ponad 130 krajach. Jest globalnym liderem na rynku testów point-of-care. Współpracując z pracownikami służby zdrowia na całym świecie, w różnych obszarach klinicznych, Firma HemoCue rozumie potrzeby swoich użytkowników. Te spostrzeżenia, w połączeniu z rozległą wiedzą, doświadczeniem i innowacjami, pomagają tworzyć rozwiązania pod kątem przyszłości. Urządzenia HemoCue dostarczają wiarygodnych informacji, a testy wykonywane są w bardzo krótkim czasie. Pozwala to na podejmowanie szybkich i trafnych decyzji odnośnie opieki nad pacjentem. Zastosowana technologia jest innowacyjna, a jednocześnie nieskomplikowana i prosta w użyciu. Z kropli krwi otrzymujemy wiarygodne wyniki z jakością laboratoryjną. HemoCue oferuje urządzenia wykonujące testy m.in. do wykrywania niedokrwistości, oceniania stopnia zaawansowania cukrzycy czy też pomocne w kontroli procesów zapalnych. Parametry, które można badać przy użyciu HemoCue:

 • glukoza,
 • hemoglobina z uwzględnieniem HbA1c,
 • albuminy w moczu,
 • poziomy białych krwinek.

Zastosowanie

 • podstawowa opieka zdrowotna (praktyki lekarsko-pielęgniarskie),
 • odziały neonatologiczne,
 • ginekologia,
 • pediatria
 • odziały intensywnej terapii,
 • endokrynologia,
 • SOR-y.

Barco jest międzynarodową firmą zajmującą się technologią przetwarzania obrazu. Projektuje i tworzy rozwiązania m.in. do wizualizacji w medycynie oraz systemy wizualnego nadzoru. Barco jest ogólnoświatową firmą, obecną w prawie 100 krajach. Laboratoria i fabryki zlokalizowane są w kilku krajach Europy, w USA i w Azji. Wykwalifikowani i wysoce zmotywowani pracownicy stanowią klucz do sukcesów firmy. Ich motywacja jest powodowana możliwościami szkoleń i rozwojem kariery. Barco pragnie działać w harmonii ze środowiskiem i robi wszystko, aby osiągnąć ten cel.
W ofercie posiadamy:

 • monitory do stacji tomografii, mammografii i RTG
 • monitory diagnostyczne,
 • monitory kliniczne, np. do wierz laparoskopowych i endoskopowych (możliwość rozbudowy systemu w celu przesyłania obrazu w systemie HD i 4K),
 • monitory dotykowe.

Nazwa HIWIN pochodzi od “HI-tech WINner”. Użytkownik produktów e zaczyna obcować z najlepszymi osiągnięciami technologicznymi. HIWIN to lider w branży hi-tech i szybko stał się znaną marką z patentami zarejestrowanymi w ponad 34 krajach, w tym w USA, Japonii i krajach Unii Europejskiej. Podstawą dla Hiwin Technologies Corp. jest ochrona środowiska i polityka bezpieczeństwa i higieny pracy. W ogromnym portfolio produktów kierowanych do różnych dziedzin techniki, znalazły również miejsce rozwiązania dla świata medycyny. Przykładem może być Robotic Endoscope Holder. To robotyczne ramię skupia się na kontrolowaniu pozycji i kąta (w trzech wymiarach) instrumentów chirurgicznych, a przede wszystkim optyki i kamery, używanych podczas minimalnie inwazyjnej operacji (laparoskopia). Dzięki wyjątkowej strukturze (odległemu środkowi ruchu) robot może stabilnie trzymać instrumenty laparoskopowe w pożądanych przez operatora pozycjach podczas zabiegu. To robotyczne ramię można zainstalować bezpośrednio do stołu operacyjnego bądź zastosować w wersji mobilnej – na specjalnie dedykowanym wózku. Urządzenie zapewnia stabilizację obrazu podczas zabiegu laparoskopowego, poprawia w znaczący sposób efektywność operacji oraz minimalizuje koszty.

Mermaid Medical Group jest prywatną i niezależną firmą założoną w 2007 roku z centralą w Kopenhadze w Danii. Koncentruje się generalnie na radiologii interwencyjnej, onkologii piersi oraz urologii i ginekologii. W ofercie posiadamy:

 • markery do terapii neoadjuwantowej,
 • igły do biopsji cienkoigłowej (Wescott i Chiba),
 • prowadniki,
 • cewniki i zestawy do drenażu (dróg żółciowych, brzucha i dróg moczowych).

Miconvey jest przedsiębiorstwem high-tech specjalizującym się w badaniach i produkcji instrumentów chirurgicznych, platform elektrochirurgicznych i platform wykorzystywanych do hemostazy w chirurgii ogólnej, chirurgii klatki piersiowej, chirurgii laparoskopowej, ginekologii, urologii, itd. Zainspirowani prostymi, niezawodnymi i niedrogimi rozwiązaniami, Miconvey stosuje zaawansowane technologie i przekształca je w wyjątkowe innowacje, zapewniające opiekę zdrowotną nad pacjentem na najwyższym poziomie. Dbając o jakość sprzętu używanego do operacji, pomagamy obniżyć koszty związane z opieką medyczną. Na szczególną wagę zaloguje nóż harmoniczny

VIMS to francuski lider w dziedzinie laparoskopii. Poziom racjonalizacji technologicznej potwierdza doświadczenie jakie posiada VIMS w produkcji i sprzedaży sprzętu dedykowanego do wideo chirurgii. Firma od ponad 25 lat znajduje się w czołówce technologii obrazowania medycznego. Systemy obrazowania są zaprojektowane w taki sposób, aby składały się z jak najmniejszej ilości urządzeń: jednoczęściowego wideoskopu i jednorazowej sterylnej osłony. EndoVIMS® i ArthroVIMS® to rozwiązania, które są przeznaczone do laparoskopii i procedur artroskopowych. Oba systemy oferują zintegrowane rozwiązania, w tym:

 • procesor cyfrowy,
 • cyfrowe nagrywanie wideo i możliwość robienia zdjęć,
 • monitor ultra-HD 27 “i 32”,
 • wideolaparoskop

EndoVcover® (osłona na endoskop) jest jedyną jednorazową aktywną ochroną dostępną na rynku i jest wyposażona w technologię, która zwiększa przenikanie światła w celu uzyskania obrazu wideo o bardzo wysokiej jakości dla małych średnic. Aktywna technologia osłony jest opatentowana we wszystkich kluczowych krajach.

Scion Medical Technologies (Scion) to globalna firma produkująca urządzenia medyczne w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Koncentruje się przede wszystkim na produktach stosowanych głównie przez radiologów interwencyjnych, chirurgów naczyniowych, onkologów i chirurgów ogólnych. W swoim portfolio posiada produkty Cassi™, a w szczególności marker tkankowy stosowany w terapii neoadjuwantowej piersi. Marker Cassi Beacon został tak zaprojektowany by zapewnić dokładną implementację i jest permanentnie widoczny przy zastosowaniu ultradźwięków. Cylindryczna konstrukcja (średnicy 5 mm na 1,5 mm) pozwala na wrastanie tkanek w jego światło, aby zminimalizować migrację znacznika. Marker zapewnia doskonałą i trwałą wizualizację w ramach głównych metod obrazowania:

 • USG,
 • mammografia,
 • MRI.

Cassi Beacon jest pierwszym markerem wszczepianym do piersi, który wyprodukowano z polimerów polieteroketonetonowych (PEKK). Ten sprawdzony biomateriał jest stosowany rutynowo w implantach chirurgicznych i w stomatologii od lat.