62-010 Pobiedziska, ul. Lewandowskiego 1 tel: +48 668 250 118

Współpracujemy z firmami

barco's logo
hiwin's logo
mermaid's logo
hemocue's logo

Mauna Kea Technologies to globalna firma zajmująca się urządzeniami medycznymi, stojąca na czele innowacji medycznych dzięki swojej rewolucyjnej platformie Cellvizio®, pierwszemu i jedynemu na świecie systemowi obrazowania komórkowego in vivo, który zmienił krajobraz diagnostyki klinicznej i leczenia. Ta przełomowa technologia, oferująca wizualizację struktur komórkowych w czasie rzeczywistym w dużym powiększeniu, umożliwia lekarzom podejmowanie bardziej świadomych decyzji w szerokim zakresie specjalizacji medycznych, od onkologii po immunologię.

Broncus Medical, Inc.® amerykańska firma medyczna, która dostarcza specjalistom od chorób płuc zaawansowane technologie w zakresie nawigacji bronchoskopowej, diagnostyki płuc oraz terapii mające na celu poprawę życia pacjentów poprzez wczesne wykrywanie i leczenie chorób układu oddechowego. 

Jako lider w diagnostyce i leczeniu chorób płuc, Broncus Medical współpracuje z klinicystami na całym świecie, aby poprzez innowacyjne rozwiązania odpowiadać na największe wyzwania medycyny pulmonologicznej.

Produkty HemoCue to część Radiometer Group i są używane w ponad 130 krajach. Jest globalnym liderem na rynku testów point-of-care. Współpracując z pracownikami służby zdrowia na całym świecie, w różnych obszarach klinicznych, Firma HemoCue rozumie potrzeby swoich użytkowników. Te spostrzeżenia, w połączeniu z rozległą wiedzą, doświadczeniem i innowacjami, pomagają tworzyć rozwiązania pod kątem przyszłości. Urządzenia HemoCue dostarczają wiarygodnych informacji, a testy wykonywane są w bardzo krótkim czasie. Pozwala to na podejmowanie szybkich i trafnych decyzji odnośnie opieki nad pacjentem. Zastosowana technologia jest innowacyjna, a jednocześnie nieskomplikowana i prosta w użyciu. Z kropli krwi otrzymujemy wiarygodne wyniki z jakością laboratoryjną. HemoCue oferuje urządzenia wykonujące testy m.in. do wykrywania niedokrwistości, oceniania stopnia zaawansowania cukrzycy czy też pomocne w kontroli procesów zapalnych. Parametry, które można badać przy użyciu HemoCue:

 • glukoza,
 • hemoglobina z uwzględnieniem HbA1c,
 • albuminy w moczu,
 • poziomy białych krwinek.

Zastosowanie

 • podstawowa opieka zdrowotna (praktyki lekarsko-pielęgniarskie),
 • odziały neonatologiczne,
 • ginekologia,
 • pediatria
 • odziały intensywnej terapii,
 • endokrynologia,
 • SOR-y.

Barco jest międzynarodową firmą zajmującą się technologią przetwarzania obrazu. Projektuje i tworzy rozwiązania m.in. do wizualizacji w medycynie oraz systemy wizualnego nadzoru. Barco jest ogólnoświatową firmą, obecną w prawie 100 krajach. Laboratoria i fabryki zlokalizowane są w kilku krajach Europy, w USA i w Azji. Wykwalifikowani i wysoce zmotywowani pracownicy stanowią klucz do sukcesów firmy. Ich motywacja jest powodowana możliwościami szkoleń i rozwojem kariery. Barco pragnie działać w harmonii ze środowiskiem i robi wszystko, aby osiągnąć ten cel.
W ofercie posiadamy:

 • monitory do stacji tomografii, mammografii i RTG
 • monitory diagnostyczne,
 • monitory kliniczne, np. do wierz laparoskopowych i endoskopowych (możliwość rozbudowy systemu w celu przesyłania obrazu w systemie HD i 4K),
 • monitory dotykowe.

Nazwa HIWIN pochodzi od “HI-tech WINner”. Użytkownik produktów e zaczyna obcować z najlepszymi osiągnięciami technologicznymi. HIWIN to lider w branży hi-tech i szybko stał się znaną marką z patentami zarejestrowanymi w ponad 34 krajach, w tym w USA, Japonii i krajach Unii Europejskiej. Podstawą dla Hiwin Technologies Corp. jest ochrona środowiska i polityka bezpieczeństwa i higieny pracy. W ogromnym portfolio produktów kierowanych do różnych dziedzin techniki, znalazły również miejsce rozwiązania dla świata medycyny. Przykładem może być Robotic Endoscope Holder. To robotyczne ramię skupia się na kontrolowaniu pozycji i kąta (w trzech wymiarach) instrumentów chirurgicznych, a przede wszystkim optyki i kamery, używanych podczas minimalnie inwazyjnej operacji (laparoskopia). Dzięki wyjątkowej strukturze (odległemu środkowi ruchu) robot może stabilnie trzymać instrumenty laparoskopowe w pożądanych przez operatora pozycjach podczas zabiegu. To robotyczne ramię można zainstalować bezpośrednio do stołu operacyjnego bądź zastosować w wersji mobilnej – na specjalnie dedykowanym wózku. Urządzenie zapewnia stabilizację obrazu podczas zabiegu laparoskopowego, poprawia w znaczący sposób efektywność operacji oraz minimalizuje koszty.

Mermaid Medical Group jest prywatną i niezależną firmą założoną w 2007 roku z centralą w Kopenhadze w Danii. Koncentruje się generalnie na radiologii interwencyjnej, onkologii piersi oraz urologii i ginekologii. W ofercie posiadamy:

 • markery do terapii neoadjuwantowej,
 • igły do biopsji cienkoigłowej (Wescott i Chiba),
 • prowadniki,
 • cewniki i zestawy do drenażu (dróg żółciowych, brzucha i dróg moczowych).